تحقیق و توسعه آمینه گستر

تحقیقات و توسعه آمینه گستر

به طور كلی در تعريف جامع تر، تحقيق و توسعه به مجموعه فعاليت های بديع، خلاق، نوآوری، نظام يافته و برنامه ريزی شده ای گفته می شود كه با هدف كلی گسترش مرزهای شناخت علمی، در حوزه های گوناگون براي بهبود زندگی انسان صورت می گيرد. واحد تحقیق و توسعه واحدی است كه براي انجام تحقيقات، دست‌يابی به فناوری پيشرفته، ساخت نمونه و يا انجام خدمات جديد مبتنی بر علوم جديد در راستای اهداف و طرح تجاری شركت ايجاد شده است.

واحد تحقیق و توسعه شرکت آمینه گستر با همراهی تمام وقت و همکاری پاره وقت اساتید، متخصصین و پژوهشگران باتجربه، کوشا و جوان خود بنا بر اولويت ها و نيازهای صنعت دام، طیور و آبزیان در دو حوزه تحقیقات کاربردی و توسعه ای فعالیت داشته و تاکنون اهداف و رسالت خود را تهیه محصولات سالم مصرفی دام در جهت تولید فرآورده های دامی سالم برای ارتقای سطح سلامت و کیفیت جامعه با جدیت پیگیری نموده است.

وظایف اصلی اعضای گروه تحقیق و توسعه شرکت آمینه گستر شامل:

– نيروی انساني متخصص، با انگيزه و خلاق و مجهز به فرهنگ كار گروهي و ترویج روحیه پژوهش در شرکت.

– سازمان و تشكيلات منسجم به طوری كه اولاً جايگاه واحد و نوع ارتباط آن با ساير بخش های صنعت تعريف شده و ثانياً در درون خود اين نظام هماهنگ و طبقه بندی شده باشد (مدیریت فعالیت های پژوهشی).

– اطلاعات ورودی به واحد جهت به روز كردن آگاهی ها در مورد فرآيند و محصولات و بازار مصرف.

R&D amineh gostar
تحقیق و توسعه آمینه گستر

– نیازسنجی پژوهشی مبتنی بر نیازها و مشکلات صنعت دام و طیور و آبزیان.

– ارائه مشاوره تکنولوژیک به مدیریت و سایر زیرمجموعه های مدیریتی.

– ایجاد بستر مناسب برای انجام پژوهش های کاربردی و توسعه ای

– مهندسی و تحقیقات بازار (داخلی و خارجی)

– استفاده از توان علمی تمام پژوهشگران و بکارگیری پتانسیل های موجود در شرکت، دانشگاه ها و مراکز پژوهشی معتبر داخلی و خارجی

– افزايش توليد، بهبود كيفيت كالاهاي توليدی و بالا بردن ارزش افزوده محصولات توليدي به منظور بهره وری بیشتر و نگاه به مصرف و مصرف کننده.

– تلاش در جهت تولید محصولات سبز بر اساس استانداردهای تأئید شده داخلی و خارجی.

– رفع مشكلات مربوط به فرآيندهای توليدی و كاهش هزينه ها.

– ارتقای خدمات فنی پس از فروش و ارتقاء رضایت مشتریان.

– همکاری با مراکز آموزشی و دانشگاهی جهت حمایت از پایان نامه های دوره های دکتری، کارشناسی ارشد و طرح های تحقیقاتی و پژوهشی در راستای منافع شرکت.

– همکاری با شرکت های معتبر دنیا به منظور انتقال دانش فنی تولید محصولات، خرید و واردات محصولات جدید و مواد اولیه محصولات.

– تلاش مداوم جهت کاهش اثرات منفی زیست محیطی در محصولات تولیدی با تأکید بر تجارت مسئولانه و پیروی از استاندارد های معتبر تولیدی در راستای رسیدن به توسعه پایدار صنعت دام و طیور و آبزیان

‏- افزايش بهره وری فعاليت های انسانی که شامل افزايش رفاه و امنیت شغلی و افزایش درآمدها و … می شود.

– بومی نمودن یافته های علمی در زمینه فرمولاسیون دارو و مکمل، با تکیه بر شرایط بوم زیستی ایران.

فهرست