dog post 002

تاثیرات افزودن ال-کارنیتین به جیره ی غذایی سگ ها

اضافه نمودن ال-کارنیتین به غذای سگ ها از جنبه های متفاوت می تواند باعث تضمین سلامتی این حیوانات گردد. برخی از این جنبه ها عبارتند از:

۱ – ال-کارنیتین در سگ ها در دوره ی جنینی باعث تکامل وبلوغ ریه ها می شود و همچنین در دوره ی نوزادی می تواند بر روی تکامل ارگان های حیاتی بدن موثر باشد.

۲ – چنانچه ال-کارنیتین به غذای سگ های ماده اضافه شود می تواند میزان سطح کارنیتین موجود در شیر را به نحو قابل توجهی افزایش داده و کمبود مادری این ماده را جبران کند.

۳ – ال-کارنیتین باعث می شود تا از تجمع چربی ها در بافت های بدن کاسته شده و فرم اندام های حیوان زیباتر شود.

۴ – ال-کارنیتین در سگ هایی که به بیماری دیابت حساس می باشند نظیر سگ های پیکینیز باعث می شود سطح تجمع آدنوزین تری فسفات در سلول ها کاهش یافته و سلول ها نسبت به ورود گلوکز تمایل نشان دهند.

۵-  ال-کارنیتین تبدیل اسیدهای چرب به انرژی را تسهیل بخشیده و در زمانیکه حیوان نیاز به انرژی بالاتری دارد آن را تامین می نماید.

۶ – ال-کارنیتین میزان تجمع اسید لاکیتیک در عضلات حیوان را به نحوقابل قبولی پایین آورده و آنها را برای فعالیت دراز مدت آماده تر می سازد.

۷ – براساس تحقیقاتی که صورت گرفته است ال-کارنیتین در ایجاد شادابی و تحرک بیشتر در حیوانات خانگی موثر است.

۸ – در سگ هایی که در سنین بالا، صاحبشان عوض شده و وارد محیط جدید می شوند، ال-کارنیتین در کاهش رفتارهای ناهنجار اولیه آنها موثر بوده و باعث می شود تا حیوان راحت تر با محیط جدید خو بگیرد.

۹ – در توله سگ هایی که در سن پایین از مادرشان جدا شده باشند مصرف ال-کارنیتین نه تنها همراه با شیری که به حیوان داده می شود مفید است، بلکه لازم وضروری است.

۱۰ – در سگهای نر مصرف ال-کارنیتین در فصل تولید مثل بر روی تولید اسپرم در بیضه ها موثر بوده و حجم اسپرم های قابل باروری را افزایش میدهد.

همانطور که گفته شد ال-کارنیتین در سگ ها می تواند بسیاری از مشکلات فیزیولوژیکی بدن را برطرف کرده و بهره وری مواد غذایی را به نحو چشمگیری افزایش دهد از این رو مصرف آن در جیره های غذایی کلیه سگ های نژادهای مختلف توصیه می گردد.

گردآوری: واحد تحقیق و توسعه (R & D) شرکت آمینه گستر

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی google
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی pocket
به اشتراک گذاری بر روی skype
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی print

مطالب مرتبط

cow pot 001

تعادل بین اسید و باز ترکیبات غذایی دام

اطلاعات بیشتر
cat post 001

ترکيب ال کارنيتين طبيعی در غذای گربه

ترکيب ال کارنيتين طبيعی در غذای گربه مطالعاتي که بر روي گربه هاي ماده صورت پذيرفته است نشان داده است که ال کارنيتين باعث افزايش …

اطلاعات بیشتر
dog post 002

تاثیرات افزودن ال-کارنیتین به جیره ی غذایی سگ ها

تاثیرات افزودن ال-کارنیتین به جیره ی غذایی سگ ها اضافه نمودن ال-کارنیتین به غذای سگ ها از جنبه های متفاوت می تواند باعث تضمین سلامتی …

اطلاعات بیشتر
pet 001

ترکیب ال-کارنیتین طبیعی در غذای سگ

ترکیب ال-کارنیتین طبیعی در غذای سگ غذاهای متنوعی حاوی ترکیبات ال-کارنیتین برای گربه ها، ساخته شده است. همچنین فرمول های غذایی متفاوتی برای گاو گوشتی …

اطلاعات بیشتر
Poultry post 001

سلنیوم در تغذیه طیور

سلنیوم در طیور نقش سلنیوم Selenium در تغذیه طیور چیست ؟ سلنیوم چه رابطه ای با ویتامین E مورد نیاز در تغذیه طیور دارد ؟ سلنیوم …

اطلاعات بیشتر
فهرست