تهران، میدان توحید، خیابان غلامرضا طوسی، کوی یوسف، پلاک 4
×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 619

مقالات

اهمیت مصرف کلکسیفرول در جیره غذایی پرندگان

میزان نیاز پرنده به CC تا حد زیادی به سطوح و نسبت کلسیم و فسفر و غلظت فیتات در جیره، غلظت ویتامین C و ویتامینA، مکمل چربی، ‌برنامه نوردهی سالن و سایر عوامل بستگی دارد. نیاز به این ماده در جیره‌های غذایی آلوده به مایکوتوکسین‌ها بالاتر از حد معمول است.


نسبت کلسیم به فسفر در جیره پرنده: نسبت بالای کلسیم به فسفر در جیره باعث تشکیل فسفات کلسیم می‌گردد. این ماده در روده پرنده حل نشده و دفع می‌گردد. و پرنده دچار فقر کلسیم و فسفر می‌گردد. علاوه بر این به دلیل دفع فسفات کلسیم و استفاده از کود پرنده در کشاورزی مشکل آلودگی محیط نیز پیش خواهد آمد. همچنین با افزایش نسبت کلسیم به فسفر فعالیت فیتات مخاطی تا 15‌درصد کاهش می‌یابد. برای فائق آمدن بر این مشکل باید CC را به صورت مکمل به جیره پرنده افزود.
فیتات: گزارش‌های متعدد نشان داده که استفاده از CC یا متابولیت‌های این ماده با نسبت پایین کلسیم به فسفر غیر آلی، استفاده از فیتات فسفر را بهبود می‌بخشد. به علاوه مشخص شده که CC فعالیت آنزیم فیتاز روده پرنده را بالا می‌برد. به هرحال میزان توانایی CC در بهبود بخشیدن به فرآیند استفاده از فیتین با عواملی از جمله؛ غلظت کلسیم و فسفر در جیره دستخوش تغییر می‌گردد. افزایش نسبت کلسیم به فسفر آلی باعث تشکیل ترکیبی نامحلول شده، غلظت فسفر را کاهش می‌دهد و همچنین عملکرد آنزیم روده‌ای فیتاز را کم می‌کند.
سطوح ناکافی کلسیم و فسفر آلی در جیره غذایی، باعث می‌شود تا CC بتواند حداکثر تأثیر خود را در استفاده از فیتین اعمال کند. در غلظت‌های پایین، نسبت کلسیم به فسفرآلی، سرعت افزایش وزن پرنده با افزایش میزان CC در جیره (300 تا 1200 واحد بین‌المللی در کیلوگرم) فزونی یافت.
بیشتر بدانیم : عوامل تغذیه‌ای موثر بر مشکلات حرکتی در پرندگان
تاثیر جیره غذایی بر اختلالات حرکتی در طیور
با استفاده از مکمل CC در جیره، جذب کلسیم بالا می‌رود، بنابراین میزان آن در روده پرنده جهت کمک به جذب فسفر و فیتات پایین می‌آید. استفاده از مکمل ویتامین در غلظت‌های بالای مواد معدنی فوق (0/6 درصد کلسیم و 0/6 درصد فسفر آلی) در رشد پرنده هیچ تأثیری نداشت.

اهمیت مصرف کلکسیفرول در جیره غذایی پرندگان


استفاده از جیره حاوی مقادیر ناکافی نسبت کلسیم به فسفر آلی در پرورش جوجه‌های گوشتی که باعث بهبود رشد می‌گردد احتمالاً به دلیل وجود فسفر فیتات می‌باشد. همچنین اگر جیره غذایی از نظر کلسیم و فسفر آلی متعادل و متوازن باشد نیاز به CC تا حد 300 واحد بین‌المللی در کیلوگرم کاهش می‌یابد.
استفاده از کلکسیفرول (C C) باعث بهبود رشد جوجه‌های گوشتی می‌شود. اگر غلظت کلسیم و فسفر غیر فیتات پایین تر از سطح مطلوب باشد.
ویتامین C و A: ویتامین C در تبدیل CC به ماده DHCC ـ 25 که در واقع شکل فعال متابولیکی CC است، ایفای نقش می‌کند. بنابراین غلظت‌های بالاتر ویتامین C ( حدود 250-300 میلی گرم در کیلوگرم جیره) باعث افزایش جذب مواد معدنی استخوانها شده لذا احتمال ابتلا به بیماری نرمی استخوان کاهش می‌یابد. در صورت بروز استرس گرما، سنتز ویتامین C و تبدیل CC به شکل متابولیکی فعال آن دچار کاهش می‌گردد. در فصل تابستان توصیه می‌شود غلظت CC در جیره افزایش یابد.
غلظت فراوان ویتامین A در جیره (45000 واحد بین‌المللی در کیلوگرم یا بیشتر) در فرآیند استفاده از CC و متابولیت‌های آن در بدن پرنده مداخله می‌کند.
چربی: جیره غذایی با چربی بیش از 9‌درصد از جذب کلسیم و کلسیفیه شده استخوانها جلوگیری می‌کند. تصور می‌شود علت این مسأله، پدید آمدن صابون‌های کلسیم و منیزیم می‌باشد که درروده جذب نشده و باعث کمبود مواد معدنی می‌گردند. افزودن مکمل CC به جیره با محتوای 7/9 درصد چربی باعث افزایش محتوای خاکستر در استخوان ساق پرنده می‌گردد.
نور در مرغداری: منبع نور مرغداری نیاز پرنده را به cc تحت تأثیر قرار می‌دهد. این نیاز در پرنده‌هایی که در معرض تابش اشعه مافوق بنفش که از طریق لامپ‌های فلورسنت ساطع می‌شود، قرار گرفته‌اند کمتر است تا گله‌هایی که در معرض لامپ‌های حبابی معمولی قرار دارند. زیرا میزان تولید اشعه مافوق بنفش در این لامپ‌ها کم است. در گله‌های گوشتی که مقادیر کافی کلسیم و cc را از طریق جیره دریافت نموده بودند اما به هیچ وجه درمعرض تابش لامپ‌های فلورسنت قرار نگرفتند، موارد بیماری دیسکوندروپلازی ساق پا بیشتر مشاهده شد.
در صورت موجود نبودن اشعه ماوراء بنفش، نیاز به CC برای رسیدن به رشد مطلوب و رشد طبیعی پای پرنده بسیار بیشتر می‌شود. (800 الی 1500 واحد بین‌المللی در کیلوگرم) حتی اگر جیره حاوی مقادیر توصیه شده و استاندارد کلسیم و فسفر آلی باشد (1/1 و 0/61 درصد به ترتیب.)

مایکوتوکسین‌ها در خوراک پرنده: وجود آفلاتوکسین در جیره باعث کاهش کاربرد CC توسط بدن پرنده می‌گردد. زیرا موجب تغییر ماهیت استروئیدی CC شده و غلظت آنرا کاهش می‌دهد. اثرات نامطلوب آفلاتوکسین بر رشد و هماتوکریت پرنده تاحدی با استفاده از غلظت‌های بالاتر CC در غذا به میزان 4400 واحد بین‌المللی درکیلوگرم تخفیف می‌یابد.
سن و نژاد: آنزیم مورد نیاز جهت تبدیل CC به فرم فعال آن در جوجه‌های زیر 14 روزه، به طور کامل فعال نیست و جوجه در این محدوده سنی به ذخیره ویتامین موجود در زرده تخم که از طریق مادر دریافت کرده‌اند وابسته‌اند. جوجه‌هایی که والدین آنها مقادیر ناکافی CC را دریافت کرده، دچار لنگش می‌شوند و غلظت CC در جیره غذایی جوجه‌ها تأثیری در این لنگش ندارد. به علاوه، فعالیت آنزیم مهم در کلیه با افزایش سن کاهش می‌یابد، بنابراین استفاده از مکمل‌های متابولیت CC و یا غلظت‌ها بالاتر CC در گله‌های تخمگذار باعث بهبود کیفیت پوسته تخم‌مرغ می‌شود. در برخی از نژادها استفاده ناکافی از CC به عنوان عامل بروز دیسکوندروپلازی ساق پای پرنده معرفی شده است.
متابولیت‌های CC: کلکسیفرول CC ابتدا به ماده HCC ـ 25 تبدیل می‌شود و بعد از آن بسته به وضعیت کلسیم و فسفر در سرم، ممکن است بیشتر هیدروکسیده شده و به ماده ی DHCC ـ 25 و 1 تبدیل شود. ماده اول شایع‌ترین متابولیت CC است در حالی‌که ماده دوم شکل فعال ویتامین است که در متابولیسم کلسیم و فسفر ایفای نقش می‌کند. میزان جذب HCC ـ 25 در جوجه‌های جوان 6/83 درصد است و نسبت به جذب CC که 5/66 درصد است، بالاتر است و در امر پیشگیری از بروز اختلالات اسکلتی نسبت به CC بسیار مؤثرتر است.

مصرف کلکسیفرول

 پاهای خمیده در مرغ گوشتی که مقادیر ناکافی کلسیم، فسفر غیر فیتات و ویتامین 3D تغذیه نموده است. جایگزینی CC با HCC ـ 25 بر اساس الگوی وزنی (3000 واحد بین‌الملل در هر کیلوگرم) باعث کاهش خطر ابتلای پرنده به دیسکوندرو پلازی ساق به میزان 10 الی 65 درصد در جوجه‌های گوشتی که از جیره‌ای با مقادیر کلسیم و فسفر تغذیه نموده‌اند، می‌شود. متابولیت‌های ( CC HCCـ 25 و DHCC ـ25 و 1) در جوجه‌ها باعث افزایش فعالیت آنزیم میتاز در روده پرنده می‌شوند و همچنین باعث افزایش موجودی کلسیم و فسفر از غذاهای با منشأ گیاهی می‌شود. اگر در جیره از متابولیت‌های CC استفاده می‌کنید، باید آنرا به خوبی با جیره مخلوط (میکس) کنید تا از حا لت سمی جلوگیری شود.
نیاز به CC: میزان نیاز به CC در جوجه‌ها به عوامل متعددی بستگی دارد که شرح دادیم. در جیره‌هایی که حاوی مقادیر کافی کلسیم می‌باشند. نیاز به آن کاهش می‌یابد. اما با افزایش میزان کلسیم و فسفر آلی نیاز به CC نیز افزایش پیدا می‌کند. در صورتی که جیره حاوی مقادیر متعادل و کافی کلسیم (1 درصد) و فسفر آلی (49/0 درصد) باشد. نیاز به CC برابر با 200 واحد بین‌المللی در کیلوگرم می‌باشد. این جیره برای رشد عالی پرنده مناسب است.
نیاز به CC جهت رسیدن به حداکثر جرم استخوانی نسبت به نیاز جهت حداکثر افزایش وزن بیشتر است.
مطالعاتی که ما در آزمایشگاه انجام داده‌ایم نشان داد که با کاستن میزان کلسیم و فسفر آلی موجود در جیره تا سقف 50‌درصد و به جای آن با افزایش CC از 200 تا 3600، بر میزان افزایش وزن، کارآیی غذا، سلامت پا و تغذیه معدنی استخوانها تأثیری منفی بر جای نخواهد گذاشت.
روش فوق باعث می‌شود تا در هزینه غذا صرفه جویی قابل توجهی صورت گیرد و علاوه بر آن میزان دفع فسفر از پرنده کاهش می‌یابد.
کلکسیفرول (CC) باعث جبران مقادیر ناکافی کلسیم و فسفر در آهنگ رشد و اشکالات اندام حرکتی (پا) گله‌های گوشتی می‌گردد.

CC و بیماری دیسکوندروپلازی ساق:
در جوجه‌های گوشتی بیماری فوق علامتی بر کمبود CC می‌باشد، بخصوص در گله‌هایی که آهنگ رشد خیلی سریع است هرگونه افزایش در (CC ـ OH ـ 25) از سقف 400 واحد بین‌المللی در کیلوگرم در جیره تا سقف 2800 واحد احتمالاً باعث کاهش ابتلا به بیماری در گله‌های گوشتی به میزان 1 تا 2 درصد می‌گردد. همچنین استفاده از DHCC ـ 25 و 1 به عنوان مکمل در جیره در پیشگیری از بیماری نقش مثبت ایفا می‌کند.
حالت سمیّت: حالت سمّیت CC در جوجه‌های گوشتی به میزان کلسیم جیره بستگی دارد. با افزایش یافتن میزان کلسیم در جیره، برای ایجاد حالت سمی‌CC مقادیر کمتری از آن مورد نیاز است بنابراین در شرایط عملی حالت سمی کمتر پیش می‌آید. در موردی که مورد مطالعه قرار گرفت، مشخص شد که جیره حاوی 000/50 واحد بین‌المللی CC و همچنین مقادیر کافی کلسیم و فسفر بود، حالت سمی ایجاد نگردید. میزان 000/138 واحد CC باعث کلکسفیر در کلیه گردید. متابولیت‌های CC نسبت به خود آن سمیت بیشتری دارند. مثلاً، متابولیت HCC ـ 25 5 الی 10 بار سمی‌تر از CC است همچنین مقدار 200 واحد از متابولیت DHCC ـ 25 و1 در جیره باعث تعویق رشد پرنده شد با وجود جیره از نظر کلسیم مشکل و کمبودی نداشت.
 جناق کج در مرغ گوشتی 43 روزه که از جیره حاوی مقادیر ناکافی کلسیم، فسفر غیر فیتات و ویتامین 3D تغذیه نموده است.

جناق کج در مرغ گوشتی 43 روزه

 


 142,    11  ارديبهشت  1396 ,   مقالات

آمینه گستر در ویکی پدیا

wikipedia aminehgostar animal health

جهت آشنایی بیشتر با شرکت آمینه گستر، محصولات، خدمات و توانمندی ها می توانید از صفحه ویکی پدیای شرکت آمینه گستر دیدن فرمائید.

پین ترست آمینه گستر

تویتر آمینه گستر

تماس با آمینه گستر

آدرس دفتر مرکزی: تهران، میدان توحید، خیابان غلامرضا طوسی، کوی یوسف، پلاک 4
تلفن: 4-02166911802
فکس:02166433529

ارسال مقالات روز

مقالات مربوط به دامپزشکی و دام پروری آدرس ایمیل را وارد کنید