تهران، میدان توحید، خیابان غلامرضا طوسی، کوی یوسف، پلاک 4
×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 619

مقالات

پیشرفت های جدید در توزیع خوراک مرغ

در تمام کشورهای جهان دادن برنامه غذایی استاندارد برای مرغ های تخم گذار شامل یک جیره غذایی واحد در همان ابتدای دوره تحریک نوری به همراه دادن منبع قوی کلسیم به آن ها درعصرها است. روشی جدید در این زمینه پیشنهاد شده است که رفتار طبیعی مرغ را با نیازهای مرغداری مدرن منطبق می کند.

این شیوه که اسپلیت فیدینگ (split feeding) نامیده می شود بر این اصل قرار گرفته است که می توان همزمان دو خوراک، با مقدارهای متفاوت و ترکیب مواد مغذی مختلف، به مرغ های تخم گذار داد،

یکی از خوراک ها صبح و دیگری بعد از ظهر. خوراکی که صبح ها مرغ از آن تغذیه می کند حاوی پروتئین و انرژی مورد نیاز مرغ است در حالی که خوراکی که بعد از ظهرها به مرغ داده می شود حاوی کلیسیمی است که با شکل گیری پوسته تخم مرغ هماهنگی دارد.
در مطالعات اولیه، مرغ هایی که به شیوه اسپلیت فیدینگ تغذیه کردند هر چند مواد مغذی مصرفی آن ها تا حدودی کم تر بود اما کیفیت پوسته تخم مرغ آن ها محکم و بهبود یافته باقی مانده بود. با این حال، نه تنها رفتار غذایی عادی آن ها توانست حفظ شود بلکه اگر هزینه مازاد تدارکات خوراک دوم را نیز در نظر نگیریم ، بازدهی آن ها افزایش یافته است. این کاهش ورود مواد مغذی می تواند پیامدهای مثبتی برای کاهش نیتروژن، دفع فسفر و کمتر شدن استرس مرغ بر اثر مصرف بیش از اندازه کلسیمی دارد که برای حفظ کیفیت پوسته تخم مرغ، به ویژه در دوره ای که تخم گذاری به تعویق افتاده است، به مرغ داده می شود.
مطمئنا این سیستم فعلا در مرحله آزمایش است و کارهای بیشتری برای تایید آن و یافتن بهترین جزئیات خوراکی لازم است اما به نظر می رسد که برای پیشرفت و توسعه آن قول هایی داده شده است. به علاوه، آماده سازی خوراک دوم در حال حاضر مانع ادغام این روش جدید با امکانات موجود می شود اما این موضوع با طراحی وسایل جدید قابل حل است. این روش جدید نیازمند توجه بیشتر است.

 

پیشرفت های جدید در توزیع خوراک مرغ


 248,    18  دی  1395 ,   مقالات

آمینه گستر در ویکی پدیا

wikipedia aminehgostar animal health

جهت آشنایی بیشتر با شرکت آمینه گستر، محصولات، خدمات و توانمندی ها می توانید از صفحه ویکی پدیای شرکت آمینه گستر دیدن فرمائید.

پین ترست آمینه گستر

تویتر آمینه گستر

تماس با آمینه گستر

آدرس دفتر مرکزی: تهران، میدان توحید، خیابان غلامرضا طوسی، کوی یوسف، پلاک 4
تلفن: 4-02166911802
فکس:02166433529

ارسال مقالات روز

مقالات مربوط به دامپزشکی و دام پروری آدرس ایمیل را وارد کنید