تهران، میدان توحید، خیابان غلامرضا طوسی، کوی یوسف، پلاک 4
×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 619

مقالات

تجزیه تقریبی خوراک

تجزیه تقریبی خوراک چیست ؟ تجزیه تقریبی خوراک چه مزایا و معایبی دارد؟ اختلاف بین دو واژه Food و Feed در چیست ؟ چرا از کلمه خام یا crude در تعیین برخی از شاخص های خوراک استفاده می کنند؟ مقاله کوتاهی که در مورد تجزیه تقریبی خوراک تهیه شده است در عین سادگی، پیش نیاز مباحث جیره نویسی می باشد. بنابراین لطفا این مقاله را تا انتها مطالعه بفرمایید

فرق بین واژه خوراک و غذا یا Food و Feed چیست؟

واژه خوارک یا Feed در تغذیه دام و طیور استفاده می شود و این در حالی است که واژه غذا یا Food در تغذیه انسان کاربرد دارد. به عنوان مثال ما در نامگذاری برخی از رستوران ها از واژه فست فود یا Fast Food استفاده می کنیم. که اشاره به تغذیه انسانی دارد. بنابراین ما در تغذیه دام و طیور با واژه خوراک یا Feed سروکارخواهیم داشت و بهتر است از کلمه غذا در تغذیه دام و طیور استفاده نکنیم.

منظور از تجزیه تقریبی یا proximate analysis چیست؟

هدف از تجزیه تقریبی خوراک ، تعیین میزان و یا سهم برخی از مواد مغذی مهم (آب یا ماده خشک خوراک ، پروتیین خام، چربی خام یا عصاره اتری، خاکستر ، فیبر و عصاره عاری از ازت یا NFE) موجود در یک خوراک مشخص همچون دانه ذرت و یا علوفه می باشد. به عبارت دیگر شما با استفاده از تجزیه تقریبی به راحتی و با هزینه نسبتا اندکی می توانید کیفیت خوارک مورد استفاده در دامداری خود را مشخص کرده و آن را با استاندارهای جهانی و احیانا استانداردهای کشوری مقایسه کنید.

منظور از واژه “خام” که در کنار اصطلاحات پروتیین خام و چربی خام – که در سطور بالا به آن اشاره شده است – چیست؟

همان طور که در سطور پیش از این نیز گفتیم ، شما با استفاده از روش تجزیه تقریبی میتوانید به یک تصویر کلی و تقریبا کاربردی در مورد کیفیت خوراک برسید. اما این تصویر و یا اطلاعات فراهم شده کامل و دقیق نمی باشد و به دلیل روش ها و یا حلال های استفاده شده در این روش ، داده ها و ارقام بدست آمده دارای یک سری خطاها می باشند. به عنوان مثال ما با استفاده از روش تجزیه تقریبی می توانیم مقدار چربی موجود در خوارک را اندازه گیری کنیم . اما آیا رقمی که روش تجزیه تقریبی برای چربی ازایه میدهد بیانگر چربی حقیقی موجود در خوراک می باشد؟

جواب این سوال منفی است !! در روش تجزیه تقریبی ، برای اندازه گیری مقدار چربی خوراک از حلالی به نام اتر استفاده می شود. اتر این توانایی را دارد که چربی های حقیقی موجود در خوارک را استخراج کند. اما متاسفانه این حلال (اتر) علاوه بر اینکه چربی های حقیقی را استخراج می کند، موادی غیر از چربی حقیقی همچون رنگدانه ها را نیز از بطن خوراک خارج کرده و در کنار چربی حقیقی ، در اختیار تکنسین آزمایشگاه قرار می دهد. متاسفانه تکنسین آزمایشگاه در روش تجزیه تقریبی نمیتواند چربی های حقیقی را که با این روش استخراج شده است را از مواد دیگری همچون رنگدانه جدا کند. به همین دلیل به مقدار چربی استخراج شده در روش تجزیه تقریبی کلمه خام یا crude اضافه می شود. تقریبا همین مشکل نیز در اندازه گیری یا تعیین پروتیین خوراک ها در روش تجزیه تقریبی وجود دارد. آزمایشگاه های آنالیز خوراک عمدتا از روش کجدال برای تعیین پروتیین خوارک استفاده می کنند. در این روش علاوه بر پروتیین حقیقی یک سری از مواد غیر پروتیینی همچون اسید اوریک، اوره نیز استخراج می شود. بنابراین در روش تجزیه تقریبی خوراک، اعداد مربوط به پروتیین و چربی خام ، نمیتوانند به طور دقیق میزان پروتیین و چربی خوراک را بیان کنند.

چرا ما به تجزیه تقریبی خوراک دام و طیور نیازمندیم ؟

در حقیقت دامداران و مرغداران از طریق تجزیه تقریبی خوارک، اطلاعات لازم برای جیره نویسی ، انبارداری و همچنین ارزش ریالی خوراک را بدست می آورند. به عبارت ساده تر برای جیره نویسی اصولی ما نیازمند آنالیز و تعیین مواد مغذی تشکیل دهنده خوراک می باشیم. همچنین برای تعیین کیفیت یک خوراک (همچون پلت های ساخته شده در کارخانه های خوارک دام و طیور) میتوان اقدام به تجزیه تقریبی خوراک ساخته شده در کارخانه ها نمود. یکی دیگر از مزایای تجزیه تقریبی خوراک این است که ما با تعیین میزان رطوبت، پروتیین خام، چربی خام و خاکستر خوارک ها میتوانیم به صورت غیر مستقیم به میزان انرژی قابل متابولیسم خوراک ها نیز پی ببریم. در این روش با استفاده از معادلات ریاضی میتوان به صورت تخمینی، میزان انرزی قابل متابولیسم خوراک برای طیور را حدس بزنیم. همچنین ممکن است که در برخی از کشورها از تجزیه تقریبی خوراک برای ارزش گذاری و تعیین قیمت خوارک دام و طیور نیز استفاده شود. از سوی دیگر تجزیه تقریبی خوراک و تعیین رطوبت یا ماده خشک خوراک ها میتواند در انبار داری خوراک ها ، کمک حال ما باشد. چراکه نگهداری خوراک هایی با بیش از ۱۵ درصد رطوبت با احتمال رشد کپک ها و قارچ ها همراه خواهد بود.


 499,    07  مرداد  1395 ,   مقالات

آمینه گستر در ویکی پدیا

wikipedia aminehgostar animal health

جهت آشنایی بیشتر با شرکت آمینه گستر، محصولات، خدمات و توانمندی ها می توانید از صفحه ویکی پدیای شرکت آمینه گستر دیدن فرمائید.

پین ترست آمینه گستر

تویتر آمینه گستر

تماس با آمینه گستر

آدرس دفتر مرکزی: تهران، میدان توحید، خیابان غلامرضا طوسی، کوی یوسف، پلاک 4
تلفن: 4-02166911802
فکس:02166433529

ارسال مقالات روز

مقالات مربوط به دامپزشکی و دام پروری آدرس ایمیل را وارد کنید